מענקי מדינה – הרשות לחדשנות

רשות החדשנות היא רשות מטעם המדינה, שתפקידה לחזק את מעמדה של ישראל כמובילה בתחום החדשנות הטכנולוגית.

עיקר פעילותה של הרשות הוא עידוד חדשנות טכנולוגית ומתן מענקי מדינה לתמיכה במחקר ופיתוח (מו"פ) ליזמים, תעשיינים וחברות כדי לאפשר ליוזמות בתחום התעשייה הישראלית בכלל ותעשיית ההיי-טק בפרט לצאת לפועל.

תחום החדשנות הטכנולוגית הוא אחד המפתחות העיקריים לשגשוג כלכלי בעולם המודרני.
יחד עם זאת, ההשקעה בתחום זה אינה נטולת סיכונים, ולכן גורמים פרטיים לא ממהרים להשקיע במיזמים חדשניים. זו הסיבה שהמדינה מעוניינת לתמוך ביזמים וחברות בתחום.

הרשות מציעה מגוון רחב של מסלולי סיוע ליוזמות מחקר ופיתוח הנמצאות בשלבים שונים.
הגשת בקשה לקבלת מענק מדינה כוללת בחינה מדוקדקת של מסלולי הסיוע ובחירת המסלול המתאים ביותר לבקשה. לשם כך חשוב להבין את מהות המסלול וההטבה, את נהלי המסלול ואת הקריטריונים לקבלת הבקשה.

אנו, בחברת "שחקים" נלווה אתכם לאורך התהליך. ניסיוננו הרב במימון ובהגשות קודמות לרשות החדשנות, יאפשר לנו לבחון את המיזם או התוכנית שלכם, לבחור במקצועיות את המסלול המתאים לכם, להבהיר את השלכותיו העתידיות של המסלול ולאחר קבלת החלטה מושכלת – להגיש בקשה מסודרת ומפורטת עם כל המסמכים הנדרשים לאישורה.
כ-90% מהבקשות למענקי מדינה שהגשנו בשם לקוחותינו אושרו בהצלחה.

מענקי מדינה – למי זה מתאים?

הרשות לחדשנות מציעה מענקי סיוע, ליזמים, חברות וגופי מחקר, בתחומים שונים, כשהקריטריונים הבסיסיים הם חדשנות טכנולוגית, יישומיות, תוכנית פיתוח מקצועית, שיפור פריון, יכולת ארגונית ועסקית ופוטנציאל שוק.

המענקים הם מעין השקעה של המדינה בפרויקטים חדשניים, והתמורה, ברוב המקרים, ניתנת באמצעות תמלוגים שמשלמת החברה למדינה בהמשך הדרך, או בהחזר המענק בזמן מימוש האופציה (ישנם אף מסלולים בהם הכספים ניתנים כמענק).

מסלולים מסוימים כמו מסלול הסיוע לחברות סטארטאפ בסיכון גבוה, דורשים שיתוף פעולה עם משקיע חיצוני.

המסלולים בחטיבות השונות מתאימים:

1
ליזמים וסטארטאפים בתחילת הדרך המפתחים טכנולוגיות בתחומים בהם יש רגולציה מחמירה, טווח זמן ארוך להטמעה, או חלק משוק שנמצא בהתהוות.
2
לחברות יציבות המעוניינות לקדם את תחום המו"פ, שיפור פריון העבודה והחדשנות בחברה - מהוכחת היתכנות של יוזמות שונות ועד להרצה במסגרת פיילוטים בתחום הסייבר, התחבורה או באתרי חברות ממשלתיות.
3
לחברות המעוניינות לייצר שיתופי פעולה בינלאומיים
4
ליזמים, חברות ומוסדות העוסקים במחקר ופיתוחים יישומיים תעשייתיים, אקדמיים, ביטחוניים, אזרחיים ומסחריים.

מענקי מדינה

מדוע כדאי להיעזר דווקא בנו?

פיתוח מקצועית ויכולת ארגונית, עסקית ושיווקית

אמנם חדשנות מבוססת על רעיונות, אך חלק מרכזי מהקריטריונים לקבלת הבקשה למענק במסלולים השונים, הוא תוכנית פיתוח מקצועית ויכולת ארגונית, עסקית ושיווקית. המקצועיות שלנו בתחום הניהול הפיננסי בחברות ועסקים, מאפשרת לנו לנתח לעומק את הצד העסקי והכספי של התוכנית, לנבא בהצלחה את הצרכים העתידיים של המיזם או החברה ולהגיש תוכנית עסקית מפורטת.

התוכנית העסקית חשובה לא רק לצורך הגשת הבקשה. היא משליכה על תהליכי העבודה וקבלת ההחלטות שלכם, ומייצרת התנהלות כספית בהירה ובטוחה לאורך זמן.

ניסיון הרב שלנו בניהול כספים

הניסיון הרב שלנו בניהול כספים הפך אותנו לחברה מוכרת ובעלת מוניטין של אמינות.
ההכרות ארוכת השנים שלנו עם המערכת ודרישותיה, מגדילה את הסיכוי לקבלת מענק ומקצרת תהליכים. את הניסיון והמקצועיות שלנו אנחנו רותמים להצלחתכם בהגשת הבקשה למענק.

מדוע כדאי להשקיע

בתהליך קבלת מענק מדינה