ניהול כספים חיצוני

כדי שהעסק שלך ישגשג הוא חייב ניהול כספים מקצועי

כדי שהעסק שלך ישגשג הוא חייב ניהול כספים מקצועי שוטף - ניהול כספים הכולל ניתוח מקיף ועדכני של המצב הכספי המדויק של העסק, בניית אסטרטגיה פיננסית חכמה, על בסיס המצב בפועל, ובקרה שוטפת על הנהלת החשבונות ועל כל הכנסה והוצאה.

העסק שלך משקף את המקצוע שלך. ניהול כספים חיצוני הוא המקצוע שלנו.
כבר מעל לשני עשורים אנו מנהלים במקצועיות ובהצלחה את תחום הפיננסים של עסקים קטנים ובינוניים, חברות וארגונים. במהלך השנים הללו, צברנו כצוות, ניסיון מקצועי רב, שיוכל לשרת גם אותך.

כשהמפתחות לניהול כספים של העסק שלך יונחו בידינו, אנחנו נכיר את העסק לעומק, נלווה, ננהל ונתנהל בפועל מול הבנקים וכל הגורמים הפיננסיים. נגדיר מחדש את האסטרטגיה הפיננסית שלך ונבנה התנהלות יציבה וברורה המובילה לרווחים גדולים הרבה יותר.

אילו עסקים זקוקים לניהול כספים במיקור חוץ?

חוסר מקצועיות בתחום הניהול הכספי הוא הסיבה העיקרית לכך שכל כך הרבה עסקים נסגרים עוד בשנה הראשונה לפעילותם. בעלי עסקים רבים אחרים מחזיקים בקושי את הראש מעל המים: קמים לפנות בוקר לבדוק את היתרה, רצים כל יום לבנק כדי לנסות להגדיל את האשראי ואפילו בחופשה – מתעוררים בבהלה מסיוט על צ'קים חוזרים.

ישנם בעלי עסקים שלמדו את התחום ואפילו בוגרי תארים במנהל עסקים,
שלא יודעים לנהל את הפן הפיננסי של העסק בפועל, כי הלמידה התיאורטית לא הכינה אותם להתנהלות הכלכלית המעשית, היומיומית.

במציאות שבה רק אחד מכל שלושה עסקים שורד, כל עסק שמחזוריו השנתיים נעים בין 2-150 מיליון ₪ ושאין לו מנהל כספים פנימי, זקוק לניהול כספים חיצוני מלא או חלקי. יתרה מזאת, הניסיון שלנו מלמד שגם עסקים שיש להם מנהל כספים פנימי יכולים לצאת נשכרים משירותינו.

חשוב לדעת שהשירות שלנו מתאים לעסקים מכל תחום ומגזר עסקי.

האם זה מתאים לעסק שלך?

כמעט כל בעל עסק לא יכול לתת מענה אמיתי ומלא על שלוש השאלות הבאות.

התשובות לשאלות אלו, הן שעומדות בבסיס כל החלטה עסקית והופכות אותה למושכלת, מציאותית ובת ביצוע.

מה איתך? האם יש לך אפשרות לענות עליהן, כאן ועכשיו?

1
כמה העסק שלך מרוויח היום?
לא לפני שנה - לפי מאזן בוחן, לא באופן חלקי - לפי דו"ח רווח והפסד, אלא באמת – כאן ועכשיו, כולל כל הוצאה והכנסה, נכס והתחייבות.
2
מה מממן האשראי שלך בבנק?
האם הוא מממן את הצמיחה של העסק, או שאולי דווקא את ההפסד?
3
מה מצב הנהלת החשבונות שלך?
האם היא מתואמת לחלוטין?
אם התשובות שלך לשאלות אלה הן בגדר השערה בלבד, אם על הנייר העסק שלך מרוויח אבל למעשה, הוא לא ממש, אם יש לך תוכניות לצמיחה עסקית שדורשות קבלת החלטות, ואין לך את מלוא הנתונים כדי לקבל ותן, אם ההתנהלות מול הבנקים מדירה שינה מעיניך, והחלום שלך הוא שמישהו אחר יעשה את העבודה

אז יש לך את כל הסיבות הטובות לפנות אלינו, לניהול כספים חיצוני, ולתת לנו, המקצוענים בתחום, לעשות את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב, כדי שיתפנה לך זמן לממש את היכולות המקצועיות שלך.

מה הרווח שלך ?

מניהול כספים חיצוני על-ידי חברת "שחקים"

ניהול כספים חיצוני

למה כדאי לך לבחור דווקא בנו?

מה כולל שירות ניהול כספים חיצוני של חברת "שחקים"?

ניהול כספים חיצוני של חברת "שחקים" כולל מטריית שירותים מודולרית ודינמית, המותאמת לצרכי העסק:

פירוק לגורמים של העסק
לפני שיוצאים לדרך יש לבחון את מצבו של העסק כאן ועכשיו, ולא רק על בסיס הדוחות של רואה החשבון, שאינם מספקים תמונה מלאה של המציאות. אנו אוספים את כל הנתונים העדכניים, בודקים לעומק את תזרים ההוצאות וההכנסות, ומפרקים את מרכיבי העסק לגורמים זעירים, מתוך ידיעה שלכל רכיב פעוט יש חלק ביצירת השלם. מתוך כך מגיעה הבנה מדויקת של ה-DNA הפיננסי של העסק, ויכולת להציב יעדים בני ביצוע.
כלים לקבלת החלטות
ניתוח מעמיק של פעילות העסק והעמידה ביעדים, מאפשר לנו להפיק דוחות ניהוליים הכוללים מסקנות והמלצות ומהווים כלי תמיכה לקבלת החלטות בארגון.
הקמת ערוץ פעילות משותף עם הבנקים
הבנקים הם הספקים החשובים ביותר של העסק. הצוות של שחקים עובד באופן שוטף מול המערכת הבנקאית עד הפרט האחרון, כולל מעקב יומי אחרי יתרות, שיחות על חריגות, דוחות פיננסיים, שינויי אובליגו וכיוצא באלה.
פיקוח על הנהלת חשבונות
ללא הנהלת חשבונות מתואמת לחלוטין, אין אפשרות לקבל נתונים מהימנים על ביצועי העסק. כדי להימנע מקבלת החלטות על סמך מציאות שגויה, מנהלי החשבונות המנוסים שלנו מבצעים בקרה מקצועית להנהלת החשבונות של העסק ומוודאים שהכול מתואם.
בניית אסטרטגיה פיננסית והכנת תוכנית עסקית
בניית אסטרטגיה עסקית כוללת יצירת מערך תקציבי, תמחור מוצרים ושירותים, הקטנת עלויות, ניהול אשראי ובניית תוכנית עבודה לטווח המיידי והארוך, הכוללת יעדים בני השגה.
גיוס אשראי
יחד עם בניית האסטרטגיה העסקית יש לחשב את תזרים המזומנים ולפעול בהתאם. בבניית התקציב אנו מרכזים את ההכנסות מהמקורות השונים וההוצאות הצפויות, מנתחים את צורכי העסק לשנה הקרובה וחושפים את גובה האשראי האמיתי הנדרש. לאחר תכנון תזרים המזומנים, אנחנו פונים לגיוס אשראי מבנקים וממקורות נוספים, לפי תנאיו ויכולותיו של כל עסק בהתאמה אישית.
ליווי העסק בצמתים משמעותיים
כיד ימינו של בעל העסק, אנחנו מלווים אותו בצמתים השונים במחזור חיי העסק, תוך מתן דגשים פיננסיים: הרחבת העסק, השקעה, M&A, הבראה, חדירה לשווקים חדשים וכיוצא באלה.
הערכת מצב תקופתית
אנו מנהלים ישיבות בקרת תקציב בתדירות מותאמת לגודל העסק, כדי לבחון עד כמה ההתרחשויות בעסק תואמות את הצפי, ומה גודל הפערים בין הרצוי למצוי. כשהיד נמצאת על הדופק, משברים יכולים להימנע מבעוד מועד.
Cake cafe small business owners

מה ההבדל בין מנהל חשבונות לרואה חשבון למנהל כספים חיצוני?

כל עסק קטן זקוק להנהלת חשבונות שוטפת ולרואה חשבון.
מדוע קיים צורך גם במנהל כספים? מה ההבדל?

תפקידו של מנהל חשבונות הוא לרשום פעולות עסקיות: לטפל בחשבוניות ולהזין פרטים.

תפקידו של רואה חשבון הוא לייעץ בנוגע למיסוי ולחתום על הדוחות הכספיים של העסק -לרואה החשבון שלך אין דרך לדעת מה מצבך בבנק ומדוע חסר לעסק שלך כסף.

מנהל כספים חיצוני מנתח את העסק לפי כל תנועות הנהלת החשבונות ומבקר אותה,בודק שינויי אובליגו ואת הקשר שלהם לרווח ולהפסד האמיתיים, עוקב באופן רציף אחרי המקורות והשינויים ומנהל את כל התקשורת עם הבנקים.

מה ההבדל בין מנהל כספים פנימי לניהול כספים חיצוני?

חברת "שחקים" מעניקה שירות ניהול כספים חיצוני המהווה תחליף מושלם למנהל כספים פנימי. למעשה, לבעלי עסקים בינוניים משתלם יותר להחזיק מנהל כספים חיצוני מאשר להחזיק סמנכ"ל כספים פנימי.

יחס עלות תועלת – עלות החזקת מנהל כספים פנימי גבוהה מאוד ביחס לתועלת. משתלם יותר להחזיק איש מקצוע חיצוני, הנתמך על ידי מערך שלם של עובדים בעלי ניסיון רב גוני.

ניסיון – לכל מנהל כספים יש ניסיון רב בחלק מהתחומים.
ניהול כספים חיצוני של "שחקים" הוא תוצר סינרגטי של ידע משולב של יוצאי בנקאות, רואי חשבון ומנהלי חשבונות. מדובר באנשים עם ניסיון רב במגוון רחב מאוד של ענפים, הערוכים לקראת כל סיטואציה. לצוות של "שחקים" יש ניסיון מצטבר של עשרות שנים.

גמישות – כשמעסיקים סמנכ"ל כספים פנימי – תלויים באדם אחד.
כשמשתמשים בשירות ניהול כספים חיצוני של "שחקים" אפשר להחליף מנהל כספים לפי האסטרטגיה או לפי הכימיה. העבודה נעשית בצוותים ואינה תלויה רק באדם אחד.

It's a good day to get things done
Cake cafe small business owners

מה ההבדל בין ייעוץ פיננסי לניהול כספים חיצוני?

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין ייעוץ פיננסי לניהול פיננסי.
ההבדל הוא מהותי:
ייעוץ פיננסי הוא ניתוח של העסק וגיבוש המלצות, שבאחריות בעל העסק למלא.
ניהול פיננסי כולל ייעוץ, אך מתבטא בעשייה:
מנהל כספים חיצוני הוא זה שאחראי לניתוח מצב העסק, לבניית תוכניות, לביצוע שלהן ברמה היומיומית ולבקרה על התוצאות.
מנהל הכספים "נכנס לנעליו" של בעל העסק, מייצג אותו ופועל בשמו בכל מה שקשור להתנהלות הפיננסית של העסק, תוך כדי דיווח מתמיד ושקיפות מלאה.